09 Şubat 2012

New York'da Yilbası - Bolum1  

0 Yorum var

Yılbası bir başka güzel New York'da. Boston'da yılbası geldimi geciyormu farketmiyorsunuz bile. Ama NY yılbası için aylar önce hazırlanmaya başlıyor ve görücüye çıkıyor. Yılbaşı zamanı NY daha bir kalabalık daha bir cıvıl cıvıl. Sokakda yuruyemedıgınız zaman içinizden ne işim vardı da geldim yine bu kalabalık şehre deseniz bile sonunda gözleriniz bu şenliğe doymuş ve mutlu bir şekilde evinize geri dönüyorsunuz. Yılbası gerçekten NY da bir başka. 
 


5.caddedeki en ünlü mağazaların vitrinleri  birbirleriyle yarış halindeler. Birçok farklı yerden sırf bu yılkı vitrin tasarımlarını görmek için gelen turistler var. Mağazaların önü insandan duvar halinde ve siz ancak aralardan boşlup bulupda bakabiliyorsunuz. İnanın abartmıyorum. Bazı mağazaların vitrininden fotograf cekmeye calıştım ama sonucta elimde size gösterebileceğim sayılı fotograflar var. 

  
Macy's en büyük alışveriş magazası ve hersene vitrinlerini görmek için binlerce kişi NY 'a geliyor. Bu sene vitrin tasarımları çok farklıydı. Tüm vitrinlerinde magazada satılan ürünlerin markaları sergilenmişti. Gündüz beyaz zeminde görünen bu vitrinler gece ısıklandırılıyor ve inanılmaz güzel bir görsel şova dönüşüyor. 


Diğer 5.caddenin ünlü mağazası Bergdorf Goodman ise vitrinlerini  biraz daha farklı bir tasarımla süslemiş. " Hayvanlar Karnavalı."
Herbir vitrindeki kıyafetler  kagıt ve farklı materyaller kullanılarak tasarlanan hayvan figurleri ile tamamlıyor.


Beyaz elbisenin sergilendiği vitrinde hemen herşey iplik ve yün ile hazırlanmışç Sadece hayvanları suratları kagıt. En beğendiğim diğer bir tasarım ise cam ve mozaik taşları ile hazırlanan deniz teması. 
 

linkwithin

Related Posts with Thumbnails