12 Aralık 2011

Omega3 - Balık yağı vitamini  

2 Yorum var

Balık yağının ne olduğunu yada faydalarını anlatmak gibi bir niyetim yok merak etmeyin. Sadece bir markayı tanıtmak istiyorum sizlere. Neden mi !


Arctic Omega - Lemon 1000 mg 90 Fish Gels by Nordic Naturals


Sonunda uzun bir internet araştırması sonucunda aradığım balık yağını buldum. Balık yağını sadece sıvı hali ile alabiliyordum çünkü şeffaf kapsuller Geletin ile yapılıyor ve araştırmalarım sonucunda eğer Kosher Gelatin yazmıyorsa  domuz iliğinden yapılan gelatin kullanılıyor. Yine mi Gelatin dimi. Ne yapabilirim takıntım oldu bu gelatin. Tüm şeffaf kapulle satılan vitamin ve ilaçlar  domuz jelatini içeriyor. Özellikle balık yağı kapsüllerinin Türkiye'de satılanları bilmiyorum ama Avrupa ve Amerikada satılanların hemen hepsi domuz gelatini içeren kapüller ile yapılıyor. Eğer sizinde takıntınız varsa benim gibi aklınızda olsun şeffaf olmayan kapsullerde satılan vitamin ve ilaçları kullanının yada içerik kısmına bakın. Eğer Gelatin yazısı yoksa sorunda yok zaten.  

Nordic markası dünyaca tanınmış bir Norveç markası ve balık yağı kapsülleri bugüne kadar sadece gelatin ile yapılıyordu. Ama kısa bir süre önce sadece balık jelatini ile yeni bir ürün çıkarttılar. Artık gönül rahatlığı ile kendime ve aileme alabildim. Amerika içerisine ücretsiz gönderiliyor. 

www.Pureformulas.com 

sitesinden tüm balık yağı çeşitlerini bulabilirsiniz. Hatta aynı ürünün normal jelatin ile yapılanı bile var dikkatli olun derim. Sadece bu  http://www.pureformulas.com/arctic-omegalemon-fish-gelatin-90-fish-gels-by-nordic-naturals.html ürün balık jelatini ile yapılıyor ve gönül rahatlığı ile kullanabiliriz :)

Umarım bir faydam olabilmiştir.

Sevgiyle kalın

2 Yorum var: to “ Omega3 - Balık yağı vitamini


  • 12/13/2011 9:57 ÖÖ  

    Bu cok onemli ve dikkat edilmesi gereken bilgier icin tesekkur ederim, geldigimde birkac kutu alacagim.


  • 12/13/2011 8:27 ÖS  

    Yalniz aman dikkat, her alisinizda gene sorgulayin, zira nasil domuzdan balik jelatinine gectiyse, mecbur kalinca ayni hizda geri de donebilir. Profiterolde bir arkadasin basina gelmisti. Suitable for Vegeterians yazan bir urun sonradan fikir degistirip pek guzel jelatini isin icine katmisti ve arkadasim da bilmeden yemisti!

linkwithin

Related Posts with Thumbnails